Myśl wizjonersko a nigdy nie zostaniesz w tyle

Myśl wizjonersko a nigdy nie zostaniesz w tyle

Czy najbogatsi ludzie tego świata zadowalali się półśrodkami? Czy pozwalali sobie na rezygnację z własnych marzeń i mówili: ok, nie muszę tego mieć? Różnica, jaka istnieje między nimi a zwykłymi ludźmi polega na sposobie myślenia. I to nie byle jakim sposobie.

Kultura, w jakiej wyrośliśmy przyzwyczaiła nas do myślenia, że tylko ciężka praca i wyrzeczenia są w stanie zapewnić nam sukces. Niestety jak możemy nazwać sukcesem lata katorżniczej pracy i rezygnowanie z tego, co kochamy? Nawet, jeżeli uda nam się zdobyć w ten sposób majątek, to czy nie będzie to okupione myślami, że można było inaczej, łatwiej?

Zasadniczą cechą wizjonerów jest sięganie do rzeczy wielkich, ale zanim to zostanie osiągnięte następuje skomplikowany proces wizualizacyjny i motywacyjny. Trudno nam wyobrazić sobie siebie w roli prezesa wielkiej firmy. To wyobrażenie wydaje się być daremnym bujaniem w obłokach, a czy aby na pewno? Czy nie tak właśnie osiągali swoje cele najwięksi ludzie świata? Osiąganie sukcesu zaczyna się w głowie. My i tylko my możemy nadać prawdziwy charakter i zdecydować, jak duże będą nasze osiągnięcia. Zostało naukowo udowodnione, ze wyobrażanie sobie moment, którym osiągamy swój cel, znacznie przybliża nas do jego urzeczywistnienia. Co to w praktyce oznacza? Ni mniej, ni więcej fakt, iż przekraczanie utartych schematów i wykraczanie myślą ponad to, co wedle innych jest możliwe, to nasza szansa.

Zmień NIE w TAK

Wielokrotnie możemy spotkać się w swoim życiu ze stwierdzeniami: nie umiem, nie wiem jak to zrobić, nie uda mi się. Te słowa nie mają na nas twórczego wpływu, utwierdzają nas tylko w przekonaniu, że nie będziemy w stanie niczego osiągnąć. Zmiana tych przekonań na: umiem, wiem, uda mi się jest pierwszym krokiem w kierunku osiągania tego, czego naprawdę chcemy.

Nigdy, ale to nigdy nie umniejszaj swoich własnych możliwości. Ogłoś sobie i światu, że potrafisz i zasługujesz, a Twoje pozytywne nastawienie zacznie w końcu procentować. Już dziś zacznij wyobrażać sobie swój osiągnięty cel, bez względu na wszystko utrzymuj tą wizję w swoim umyśle. Jeżeli będzie ona wystarczająco klarowna, wygrałeś – jesteś wizjonerem a wizjonerzy nigdy nie ponoszą porażek. Otrzymują tylko informacje zwrotne i próbują dalej, aż do upragnionego efektu.

To najlepszy sposób, aby osiągnąć sukces w biznesie!